Jak zareklamować region przy pomocy gry karcianej dla dzieci?

Gry karciane dla dzieci to doskonały sposób na połączenie zabawy z nauką. „Poznaj Powiat Toruński” to wyjątkowa gra rodzinna „Piotruś”, stworzona przez wydawnictwo Nasz Region we współpracy z Powiatem Toruńskim. Ta edukacyjna gra karciana nie tylko dostarcza radości, ale również promuje najważniejsze atrakcje turystyczne regionu toruńskiego. Dzięki tej grze dzieci mogą poznać zabytki i ciekawe miejsca, ucząc się jednocześnie historii i kultury swojego regionu.

Zalety gry karcianej „Piotruś” promującej regionalne atrakcje turystyczne

1. Edukacja przez zabawę

Gra „Piotruś” to idealne narzędzie edukacyjne. Dzieci uczą się o najważniejszych atrakcjach turystycznych Powiatu Toruńskiego, takich jak Konkatedra pw. św. Trójcy w Chełmży, Ruiny zamku w Złotorii czy Zamek krzyżacki w Zamku Bierzgłowskim. Rysunkowe ilustracje na kartach sprawiają, że nauka staje się przyjemnością, a dzieci łatwo zapamiętują nowe informacje.

2. Rozwój umiejętności społecznych

Gry karciane, takie jak „Piotruś”, pomagają w rozwijaniu umiejętności społecznych u dzieci. Wspólna zabawa z rodziną i przyjaciółmi uczy dzieci współpracy, komunikacji oraz radzenia sobie z wygraną i przegraną. Dzięki grze „Piotruś” dzieci spędzają czas z rówieśnikami i rodziną, co wzmacnia więzi społeczne i rodzinne.

3. Promocja regionalnej turystyki

Gra „Piotruś” to doskonały sposób na promowanie lokalnych atrakcji turystycznych. Dzięki niej zarówno mieszkańcy regionu, jak i turyści mogą odkrywać mniej znane, ale równie ciekawe miejsca w Powiecie Toruńskim. Gra zachęca do odwiedzania lokalnych zabytków i poznawania historii regionu.

4. Wzmacnianie więzi rodzinnych

Gra „Piotruś” to idealna okazja do spędzenia czasu z rodziną. Wspólna gra i odkrywanie regionalnych atrakcji turystycznych sprawiają, że rodziny spędzają razem wartościowy czas, tworząc wspomnienia na całe życie. To doskonały sposób na wspólne wieczory i weekendy.

5. Wysoka jakość wykonania

Gra „Piotruś” od Nasz Region charakteryzuje się wysoką jakością wykonania. Laminowane karty są trwałe i odporne na zniszczenia, a dwuelementowe pudełko o wymiarach 66 x 95 x 31 mm zapewnia wygodne przechowywanie gry. Do zestawu dołączona jest również książeczka z wierszowanymi opisami miejsc, co dodatkowo uatrakcyjnia zabawę.

Opis produktu: Gra rodzinna „Piotruś”

Co zawiera gra?

Gra „Piotruś” składa się z talii 25 kart, w tym dwunastu par z jednakowymi obrazkami oraz jednej karty Piotrusia, która jest bez pary. Rozgrywka rozpoczyna się od tasowania kart i rozdania ich wszystkim graczom. Celem gry jest skompletowanie i wyłożenie na stół par kart, unikając pozostania z kartą Piotrusia w ręku.

Jak grać w „Piotrusia”?

 1. Tasowanie i rozdanie kart: Każdy gracz otrzymuje karty, które tasuje i rozdaje.
 2. Sprawdzanie par: Gracze sprawdzają, czy mają pary kart i wykładają je na stół.
 3. Wyciąganie kart: Gracz z największą liczbą kart pozwala wyciągnąć jedną kartę graczowi siedzącemu obok. Jeśli karta pasuje do posiadanej pary, gracz wykłada parę na stół.
 4. Kontynuacja gry: Gra toczy się dalej według tych samych zasad, aż do momentu, gdy ktoś pozostanie z kartą Piotrusia. Wygrywa gracz, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich kart.

Zabytki i atrakcje w grze „Piotruś”

W grze „Piotruś” znalazły się najważniejsze atrakcje turystyczne Powiatu Toruńskiego, takie jak:

 • Konkatedra pw. św. Trójcy w Chełmży
 • Wieża ciśnień w Chełmży
 • Kościół pw. św. Ignacego Loyoli w Młyńcu Drugim
 • Zespół pałacowo-parkowy w Skłudzewie
 • Poniatówka w Sławkowie
 • Dawny browar w Przysieku
 • Ruiny zamku w Złotorii
 • Kościół pw. św. Bartłomieja w Czernikowie
 • Zamek krzyżacki w Zamku Bierzgłowskim
 • Zabytkowa pastorówka w Zelgnie
 • Pałac Romantyczny w Turznie
 • Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce

Podsumowanie

Gra karciana „Piotruś” to nie tylko doskonała zabawa, ale również wartościowe narzędzie edukacyjne promujące regionalne atrakcje turystyczne. Dzięki rysunkowym ilustracjom i wierszowanym opisom, dzieci mogą w przyjemny sposób poznawać historię i kulturę Powiatu Toruńskiego. Wspólna gra wzmacnia więzi rodzinne i rozwija umiejętności społeczne. Wysoka jakość wykonania gwarantuje długotrwałą radość z użytkowania gry. Wyrusz w podróż po Powiecie Toruńskim z grą „Piotruś” i odkryj najważniejsze atrakcje regionu razem ze swoimi dziećmi!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart